Europejski Tydzień Testowania na HIV

 Szanowni Państwo,uprzejmie przypominamy, że w dniach 21–28 listopada 2014 r. odbędzie się, po raz drugi, Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie jak największej liczbie osób wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV. Ważne jest także połączenie działań ekspertów z całej Europy zajmujących się na co dzień tematyką HIV i AIDS, aby wspólnie, jednym głosem zachęcali ludzi do wykonania testu w kierunku HIV i propagowali wczesną diagnostykę zakażeń.

Cele szczegółowe Europejskiego Tygodnia Testowania to m.in.:

• zachęcenie osób z populacji szczególnie narażonych na zakażenie do wykonania testu w kierunku HIV;

• zachęcenie pracowników służby zdrowia do rozważenia zlecenia pacjentowi testu w kierunku HIV w przypadku każdej choroby przebiegającej nietypowo, niepoddającej się leczeniu lub nawracającej;

• zjednoczenie organizacji społecznych i zachęcenie ich do współdziałania i wymiany doświadczeń;

• zwrócenie uwagi decydentów i polityków na kwestię testowania w kierunku HIV oraz zapoznanie ich z korzyściami płynącymi z wczesnej diagnostyki zakażeń.

W ubiegłym roku ponad 470 organizacji z całej Europy – także z Polski – wzięło udział w Europejskim Tygodniu Testowania na HIV, dzięki czemu tysiące osób poznało swój status serologiczny.

Ideę Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV wspiera wiele międzynarodowych i europejskich organizacji i instytucji, w tym UNAIDS i Komisja Europejska. Krajowe Centrum ds. AIDS również wspiera tę akcję.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w działania na rzecz zwiększenia liczby osób wykonujących badanie w kierunku HIV.

Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie www.hivtestingweek.eu oraz www.hiveurope.eu.

Jednocześnie informujemy, że na tej stronie znajduje się logo akcji w języku polskim do pobrania.