Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego ONLINE

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego – organizacja non-profit działająca w Londynie, a zajmująca się głównie profilaktyką i edukacją seksualną wśród młodej polskiej emigracji na Wyspach, uruchamia w okresie powakacyjnym internetową poradnię dla Polek w związkach międzykulturowychPCZS ON-LINE.

Dzięki temu nie tylko nasze emigrantki, ale wszystkie młode Polki, będą mogły uzyskać informacje i porady dotyczące szerokiego spektrum relacji partnerskich (w tym również seksualnych), zwłaszcza z mężczyznami, których korzenie rodzinne znajdują się w Afryce/Azji.

 

W związku z tym powstała nowoczesna „mobilna” strona internetowa, optymalizowana pod kątem natychmiastowego dostępu przez przeglądarki w smartfonach wyposażonych w ekrany dotykowe: www.habibi.pczs.org – stanowiąca nie tylko źródło podstawowej wiedzy na temat związków międzykulturowych (przede wszystkim z „facetami z Egiptu”). Stanowi ona też narzędzie do pierwszego kontaktu, zarówno ze specjalistkami Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego dyżurującymi na „Jasnoniebieskiej Linii”, jak i np. Policją turystyczną lub Pogotowiem ratunkowym w Egipcie.

Egipt uchodzi w tej chwili za główną destynację w zespole zjawisk psychospołecznych nazywanych w bardzo powierzchownym skrócie jako: „Seksturystyka Polek”.

 

By zbadać istotę tego problemu, PCZS przeprowadziło przy okazji swojej akcji „Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki”, krótką ankietę wśród Polek w wieku 21-39 lat. Jej celem było zbadanie motywów oraz oczekiwań młodych kobiet w zakresie wchodzenia w tzw. związki międzykulturowe. W następstwie tego okazało się faktycznie, że spełnienie seksualne jest dla ok. 80% ankietowanych istotnym wyznacznikiem tworzenia związku z mężczyzną. Jednak to szczęście jest dla niemal 100%

tym, co najważniejsze w życiu. W obliczu tych faktów analiza zebranych danych doprowadziła do opracowania zupełnie nowej akcji edukacyjno-poradniczej Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie: „HABIBI – seks to nie wszystko..!

 

Integralnym elementem tej inicjatywy społecznej są – obok ww. strony internetowej – także dedykowane dyżury telefonu zaufania PCZS. W każdy wrześniowy poniedziałek i piątek (między godz. 19:00 a 21:00 w Londynie; 20:00 a 22:00 w Polsce; 21:00 a 23:00 w Egipcie), „Jasnoniebieska Linia” będzie aktywna przede wszystkim z myślą o szeroko pojętym szczęściu młodych kobiet poszukujących wymarzonego mężczyzny niekoniecznie w swoim najbliższym otoczeniu kulturowym.

habibi-pczs-org_notatka
Pobierz

habibi-pczs-org_ankieta
Pobierz