Projekt edukacyjno-profilaktyczny – Pozytywne Życie

PSSE w Środzie Śląskiej, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w imieniu organizatorów informuje Państwa o uruchomieniu  pierwszego w Polsce   skierowanego do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej poruszającego bardzo delikatną i zarazem trudną tematykę jaką jest HIV, zawierającego wszystkie podstawowe informacje dot. HIV i AIDS oraz testowania w kierunku HIV, odpowiedzialności za siebie i partnera, profilaktyki zachowań seksualnych oraz promocji zdrowego stylu życia, angażujący aż 10 znanych osobistości polskiej muzyki, filmu i teatru.

Projekt zorganizowany został w ramach realizacji zadania publicznego: Działania w zakresie zwiększenia wykrywalności zakażeń HIV oraz ograniczenia rozmiaru ryzykownych zachowań, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Projekt zorganizowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Dzielnicę Praga Południe.

Projekt został objęty honorowym patronatem przez Krajowe Centrum ds. AIDS (agenda Ministerstwa Zdrowia) oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej: http://www.pozytywnezycie.pl