WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA SENIORA

WOJEWÓDZKIE OBCHODY

ŚWIATOWEGO DNIA SENIORA

Dnia 19.10.2017r. w Hotelu Hellon odbyły się Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Seniora pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Hasło tegorocznego Dnia Seniora to „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Uroczyste rozpoczęcie zostało poprowadzone przez Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Środzie Śl. Wiesława Kudryńskiego , Dyrektora PSSE w Środzie Śl. Annę Wojtasińską -Żygadło i Dyrektora Domu Kultury Grzegorza Ptaszyńskiego.

Następnie miłe i ciepłe słowa skierowali do Seniorów zaproszeni goście m.in. Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu pan Jacek Klakocar, zastępca Burmistrza Marcin Nowakowski , Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK we Wrocławiu Wojciech Dymerski natomiast w imieniu wójta Gminy Miękina życzenia złożył Skarbnik Czesław Osiecki.

Po wystąpieniu zaproszonych gości został zaprezentowany pokaz mody przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „ENTLICZEK” w Środzie Śl. następnie Magdalena Olaczyk Dyrektor Domu Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Malczycach przedstawiała prezentacje , a prezentacja prawidłowego odżywiania seniorów przedstawiona została przez Dyrektora PSSE Anne Wojtasińską Żygadło, a o bezpieczeństwie osób starszych opowiedziała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. Marta Stefanowska. Następnie na scenie zaprezentował się Kabaret “Bałamutki” z Miękini po którym był obiad i rozstrzygniecie konkursu na najlepszą nalewkę” w którym zwyciężyli 1 miejsce zajęła Maria Pachońska, 2 miejsce Wisława Pyrka i 3 miejsce Michalina Kisiel.

Po rozstrzygnięciu konkursu rozpoczęła się została zabawa przy muzyce Pawła Wenderskiego z zespołem, w trakcie zabawy rozstrzygnięty został następny konkurs na najładniejszy kapelusz w którym zwyciężczyniami zostały Michalina Kisiel i Maria Pachońska

Udział w obchodach wzięło ok. 180 seniorów zrzeszonych w następujących związkach:

  • Klub Seniora w Środzie Śląskiej

  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Środzie Śląskiej,

  • Związek Nauczycielstwa Polskiego w Środzie Śląskiej

  • Związek Sybiraków – Koło w Środzie Śląskiej

  • Związek Kombatantów i Rzeczypospolitej Polskiej Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Koła w Środzie Śl.

  • Związek Inwalidów Wojennych Zarząd Oddziału w Środzie Śląskiej

  • Seniorzy niezrzeszani oraz seniorzy zaproszeni z powiatu średzkiego

Wszyscy seniorzy otrzymali piękne laurki wykonane przez dzieci z przedszkola w Ciechowie, Szczepanowie, Malczycach, Nr 1 i Nr 3 w Środzie Śl. i Przedszkola ENTLICZEK w Środzie Sl.

Organizatorzy:

Gmina Środa Śląska Dom Kultury w Środzie Śl., Oddział Rejonowy PCK Środa Śl. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Śl. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu